• About
  • Galleries
  • Participation
  • Winners & Nominees
  • Connect
  •  
     
     
     
    More in This Section
    Arsalan Akhavan
    Atlanta, GA
    Fagin, Oliver!
    Atlanta International School
    Sarah Bergeson
    Kansas City, MO
    Narrator, Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat
    Blue Valley High School
    Marissa Bland
    Rochester, NY
    Rose Alvarez, Bye Bye Birdie
    Churchville-Chili Senior High School
    Mandy Buehler
    Excellence Awards
    Charlotte, MI
    Witch, Into the Woods
    Hastings High School
    Jordan Bunshaft
    Globe Honors
    San Diego, CA
    Horace Vandergelder, Hello, Dolly!
    Coronado School of the Arts
    Christopher Cook
    Hershey Theatre Apollo Awards
    Hershey, PA
    Tyrone Jackson, Fame
    Susquehanna Township High School
    Katherine Dela Cruz
    San Jose, CA
    Aida, Aida
    Irvington High School
    Mary Digangi
    Paper Mill Playhouse Rising Star Awards
    Millburn, NJ
    Rose, Gypsy
    Howell High School
    Kathryn Faughnan
    The Metropolitan Awards
    New York, NY
    Princess Winnifred, Once Upon a Mattress
    Pleasantville High School
    Alex Field
    Pittsburgh, PA
    Tinman, The Wiz
    Central Catholic High School
    Katie Finan
    North Carolina Theatre Capital Awards
    Raleigh, NC
    Miss Sherman, Fame
    Green Hope High School
    Molly Franco
    Betty Lynn Buckley Awards
    Fort Worth, TX
    Peter Pan, Peter Pan
    Keller High School
    Andrew Gallop
    Betty Lynn Buckley Awards
    Fort Worth, TX
    Captain Hook, Peter Pan
    Keller High School
    Bryan Galvan
    Spirit of the MACY Awards
    La Mirada, CA
    Beast, Beauty and the Beast
    Valley High School
    Claire Gerig
    The Jester Awards
    Wichita, KS
    Eve, Children of Eden
    Maize High School
    Rob Gerold
    The Freddy Awards
    Easton, PA
    Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll & Hyde
    North Warren Regional High School
    Elgin Giles
    North Carolina Theatre Capital Awards
    Raleigh, NC
    Sky Masterson, Guys and Dolls
    West Johnston High School
    Adam Glickman
    Tampa, FL
    Sweeney Todd, Sweeney Todd
    American Heritage School
    Matthew Hill
    San Jose, CA
    Freddy Benson, Dirty Rotten Scoundrels
    Archbishop Mitty High School
    Nathaniel Irvin
    Minneapolis, MN
    Chauvelin, The Scarlet Pimpernel
    Minnetonka High School
    Ben Jones
    Kansas City, MO
    Leading Player, Pippin
    Raymore-Peculiar High School
    John Jorge
    Connecticut High School Musical Theater Awards
    Waterbury, CT
    Jean Valjean, Les Misérables
    Amity High School
    Katrina Kiss
    Tampa, FL
    Johanna, Sweeney Todd
    American Heritage School
    Haley Kurr
    Minneapolis, MN
    Nellie Forbush, South Pacific
    Wayzata High School
    Angeline Lonardi
    Hershey Theatre Apollo Awards
    Hershey, PA
    Belle, Beauty and the Beast
    Bishop McDevitt High School
    Gavin McClelland
    Rochester, NY
    Jean Valjean, Les Misérables
    Mynderse Academy
    Prentiss Mouton
    Memphis, TN
    Reverend Shaw, Footloose
    Ridgeway High School
    Dino Nicandros
    Tommy Tune Awards
    Houston, TX
    Julian Marsh, 42nd Street
    Memorial High School
    Katie Oxman
    Connecticut High School Musical Theater Awards
    Waterbury, CT
    The Chairwoman, The Mystery of Edwin Drood
    New Canaan High School
    Christian Paris
    Paper Mill Playhouse Rising Star Awards
    Millburn, NJ
    Fred Graham/Petruchio, Kiss Me, Kate
    Gill St. Bernard’s School
    Alexandria Payne
    Atlanta, GA
    Ti Moune, Once on this Island
    Tri-Cities High School
    Chelsea Reed
    The Freddy Awards
    Easton, PA
    Mother, Ragtime
    Easton Area High School
    Emily Rowan
    Footlighters Scholarship Awards
    Long Beach, CA
    Meg March, Little Women
    Orange County High School of the Arts
    Cooper Rowe
    The Jester Awards
    Wichita, KS
    Ren McCormack, Footloose
    Wichita Collegiate School
    Katie Sapper
    Globe Honors
    San Diego, CA
    Audrey, Little Shop of Horrors
    Academy of Our Lady of Peace
    Sarah Schultz
    John Raitt Awards for Youth (JRAY)
    Fullerton, CA
    Jo March, Little Women
    El Dorado High School
    Kyle Selig
    Footlighters Scholarship Awards
    Long Beach, CA
    Don Lockwood, Singin' in the Rain
    Huntington Beach High School
    Josh Skurnik
    The Metropolitan Awards
    New York, NY
    Pippin, Pippin
    Northern Valley Regional High School at Demarest
    Stephanie Styles
    Tommy Tune Awards
    Houston, TX
    Janet Van De Graaff, The Drowsy Chaperone
    Episcopal High School
    Jordan Swinkunas
    Excellence Awards
    Charlotte, MI
    Charlie Brown, You're a Good Man, Charlie Brown
    Hastings High School
    Alexis Tarver
    Memphis, TN
    Belle, Beauty and the Beast
    Briarcrest Christian School
    Elise Vannerson
    Spirit of the MACY Awards
    La Mirada, CA
    Florence Vassey, Chess
    Orange County High School of the Arts
    Andrea Weinzierl
    Pittsburgh, PA
    Mame Dennis, Mame
    Avonworth High School
    Zack Zumbek
    John Raitt Awards for Youth (JRAY)
    Fullerton, CA
    Sid Sorokin, The Pajama Game
    Lutheran High School of Orange County